10 tipov, ako bojovať s nudou

Datum: 16.03.2023

Bojujete s nudou? Po dlhej zime vás nič nebaví a máte pocit, že musíte vyskúšať niečo nové? Niekedy je nutné vybočiť z rutiny, aby ste našli cestu späť a mohli si opäť užívať bežné radosti života.

10 tipov, ako bojovať s nudou

Inšpirujte sa našimi tipmi na 5 adrenalínových a 5 praktických činností, ktoré s nudou zatočia.

Adrenalínové aktivity v boji proti nude

1. Pilotovanie

Na pilotovanie lietadla nemusíte drieť mesiace lavice, robiť si kurzy a platiť nekresťanské peniaze za certifikáty. Pilotom sa môžete stať na skúšku. Ako? Stačí kúpiť zážitkový darček resp. osloviť agentúru. Skvelé je, že na výber máte viac typov lietadiel.

2. Let stíhačkou

Po lete stíhačkou budete ľutovať, že ste sa radšej nenudili. Žartujeme. Obavy nie sú na mieste. Let iste prežijete vďaka pilotovi, ktorý s vami bude v stíhačke. Je len na vás, ako veľmi mu popustíte uzdu. Ak úplne, tak vyskúšate let dolu hlavou, premety a preťaženie 6G.

3. Let balónom

Počas letu balónom preťaženie nezažijete, ale pocit šťastia bude nekonečný. Pohodový let balónom odporúčame zažiť spolu s partnerom alebo rodinou.

4. Paragliding

Paragliding nie je len o kĺzaní vo vzduchu. Dokáže byť poriadne vzrušujúci. Vyberte si paraglading s prívlastkom akrobatický a krvi sa vo vás nedorežú.

5. Vyhliadkový let

Opustite na 2 hodinky prízemný pozemský život a vyberte sa snívať do oblakov. Vyhliadkové lety sa organizujú v rôznych oblastiach Slovenska. Letieť sa dá vrtuľníkom, klasickým lietadlom, vetroňom alebo hydroplánom.

Poučné a praktické činnosti pre zahnanie nudy

1. Umelecké činnosti

Nudu vám zaručene pomôže prekonať nová zručnosť. Prihláste sa na kurz maľovania, keramiky alebo spevu. Umelecké činnosti vám nedovolia na nudu myslieť.

2. Varenie

V kuchyni vám všetko padá z rúk a nedokážete uvariť ani vajíčka natvrdo? Prekonajte nudu na kurzoch varenia. Niečo nové sa naučíte a možno v sebe objavíte kuchárskeho mága.

3. Nový šport

Nájsť si hobby vo forme športu je balzamom na dušu a studnicou zdravia pre telo. Vyskúšajte nový, netradičný šport. Možno sa vám zaryje pod kožu. Odporúčame box, šermovanie alebo tai chi.

4. Písanie

Ak sa nudíte, začnite písať. Preneste sa do svojich vlastných príbehov alebo píšte denník. Pochmúrne myšlienky razom zmiznú.

5. Cestovanie

Nové miesta, nové skúsenosti a noví ľudia sú to, čo na nudu zaberá. Vyberte sa na víkend do niektorej z európskych metropol alebo objavujte čarovné zákutia Slovenska.

 

 

 

 

 

Čítané: 121 x