10 dôvodov, prečo sa oplatí podnikať

Datum: 06.03.2023

Oplatí sa začať podnikať? Je podnikanie to pravé pre vás alebo je lepšie zostať v súčasnej práci? Tieto otázky vŕtajú v hlave každého človeka, ktorý uvažuje o začatí novej etapy života ako podnikateľ. 

10 dôvodov, prečo sa oplatí podnikať

Pri rozhodovaní, či zrealizovať, alebo nie tento veľký krok, vám pomôže malý prehľad argumentov, prečo sa podnikať oplatí.

1. Sloboda

Ako podnikateľ sa rozhodujete sám za seba. Nemáte nad sebou vedúcich a po boku otravných kolegov. Sami uznáte za vhodné, kedy treba poriadne makať a kedy môžete oddychovať.

2. Financie

Dobrý podnikateľský plán znamená takmer istý úspech. V prípade, že nechcete riskovať a prísť o majetok, ak sa niečo nezdarí, uprednostnite založenie s.r.o.. Prečo? Pretože založenie s.r.o. je síce zložitejšie ako registrácia živnosti, ale za straty neručíte osobným majetkom.

3. Zisky

Koľko do podnikania dáte, toľko z neho dostanete. Zisky sú len vo vašich rukách. Ako zamestnanec máte tabuľkový plat, možno nejaké bonusy a príplatky. S výškou platu nepohnete. No ako podnikateľ dokážete zisky znásobovať každým rokom.

4. Rozvoj

Byť zamestnancom znamená neustále podriaďovanie sa tým nad vami. Len málokomu sa podarí rásť a rozvíjať sa. Podnikatelia nikdy nestagnujú a ich rozvoj je bez limitov.

5. Čas

Podnikanie je občas časovo náročné a inokedy si môžete dať niekoľko dní voľna. Všetko záleží od vašej schopnosti time managementu.

6. Rast

Podnikať znamená rásť na dvoch frontov. Rásť bude váš podnikať a rásť budete aj vy. Nadobudnete nové vedomosti z oblastí, do ktorých by ste ako zamestnanec nemali možnosť nahliadnuť. Môžete sa školiť a učiť každý deň.

7. Flexibilita

Sami nakladáte nielen so svojim časom, ale tiež so všetkým, čo sa vo firme deje. Dokážete rýchlo reagovať a robiť rozhodnutia na dennej báze. Nemusíte čakať na to, čo povie šéf a či vám nový postup dovolí pretaviť do praxe.

8. Sny

V zamestnaní sa vám nikdy nepodarí uskutočniť všetky sny, či už v oblasti kariéry, alebo profesionálneho rozvoja. V podnikaní sa sny stávajú realitou.

9. Prestíž

Byť podnikateľom znamená stúpnuť v očiach ostatných. Hlave vtedy, keď založíte s.r.o. alebo si kúpite už existujúcu ready made s.r.o..

10. Kontakty

Podnikatelia sa navzájom poznajú, bývajú pozývaní na špeciálne podujatia, chodia spolu na dovolenky. V rámci podnikania sa stretnete s inšpiratívnymi ľuďmi, s ktorými by ste sa ako zamestnanec nemali šancu spoznať.

 

 

 

 

Čítané: 104 x