Zrážka so zverou

Datum: 30.12.2021

Nie je nezvyčajné, že množstvo vodičov narazí na divokú zver, a to najmä v zalesnených oblastiach.

Zrážka so zverou

Pýtate sa ako reagovať v tejto situácii? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Jazdite opatrne a brzdite kontrolovaným spôsobom

Pokiaľ ide o nehodu s divou zverou, najlepším krokom, ktorý môžete podniknúť, je jazdiť pomaly a opatrne – najmä za súmraku. Je dôležité, aby ste mali situáciu na vozovke neustále pod kontrolou a vedeli reagovať na pohyb zvieraťa, ktorý vás môže prekvapiť aj v nečakanej chvíli. V noci je ideálne stlmiť svetlá a brzdiť kontrolovaným spôsobom. Ak sa však nemôžete vyhnúť zrážke so zvieraťom, nesnažte sa uhnúť do protismeru či na okraj vozovky.

Riziko, že sa vaše vozidlo zrazí s protiidúcim vozidlom alebo narazí na prekážku na okraji cesty, je jednoducho príliš veľké! Oba tieto následky predstavujú väčšie riziko ako zrážka so zverou, čiže s jeleňom, diviakom či inou diviačou zverou. Preto by ste sa mali snažiť brzdiť kontrolovaným spôsobom a zostať na svojej strane vozovky. Aby ste sa však vedeli vyhnúť tejto situácii, ideálnym riešením je špeciálny systém, proti zrážke so zverou.

Systém proti zrážke so zverou

Odpudzovač SIREN7™ divej zveri prináša vodičom bezpečnosť na cestách. Moderná technológia založená na princípe prúdenia vzduchu, ktorá je 10x účinnejšia ako bežný plašič zveri, prekvapí nielen svojim dizajnovým prevedením, ale najmä miniatúrnym prevedením z Nano Carbónu. SIREN7™ je počuť vždy, keď je to potrebné. Hlas tohto typu plašiča sa šíri rýchlosťou zvuku, prekonáva okolitú vegetáciu a varuje zver pred príchodom za tmy. Výhodou je, že nie je rušivý pre domáce zvieratá, čiže tie žiadnym spôsobom neodplašíte ani neohrozíte.

Aplikácia je veľmi jednoduchá – odpudzovač sa pripevní obojstrannou lepiacou páskou VHB 3M, vďaka čomu odoláva aj nepriaznivým poveternostným podmienkam, vlhkosti, dažďu a drobným nárazom.

 

Čítané: 261 x