Odpudzovač divokých zvierat zo záhrady

Datum: 30.12.2021

Hoci mnohých z nás fascinuje pohľad na jelene či diviaky, väčšina voľne žijúcich zvierat môže spôsobiť nemalé problémy. A to najmä vtedy, ak sa tento typ zveri objaví na vašom pozemku. Divoká zver môže rozrušiť majiteľov domov, keďže mnohokrát sa stane, že zablúdia do záhrad, prípadne súkromné pozemky a spôsobia škody.

Odpudzovač divokých zvierat zo záhrady

Niektoré zvieratá môžu spôsobiť problémy iba počas obdobia rozmnožovania alebo vtedy, keď vychovávajú svoje mláďatá. Záhrady sú pre ne zdrojom obživy a prístrešia, čiže nejde o ojedinelú situáciu, ale naopak. Čoraz viac množstvo slovenských domácností hľadá účinné spôsoby a riešenia, ako sa zaviť divokej zveri z vlastného pozemku.

Zabezpečte vašu záhradu

Najprv identifikujte daného škodcu. Totiž rôzne druhy zvierat majú odlišné návyky a potreby, čo vám môže pomôcť pri výbere stratégie kontroly. Odpadky uchovávajte v nádobe s tesne priliehajúcim vekom, ktoré zvieratá nemôžu otvoriť. Kŕmidlá pre vtáky môžu prilákať nielen hlodavce, ale tiež medvede či diviaky, na čo treba byť obzvlášť obozretný! Na ochranu úrody nezabudnite na kvalitné oplotenie domu, a to bez akýchkoľvek známok poškodenia. Ak by sa predsa len niekde objavili trhliny či diery, snažte sa tento problém vyriešiť čo najskôr. Pokiaľ nájdete na pozemku divokú zver, neváhajte a kontaktujte odchyt zvierat, keďže s takouto situáciou si poradia len skúsení odborníci s praxou.

Odpudzovač na divokú zver

Solárny odpudzovač zvierat pomocou infračerveného senzoru detekuje pohyb, ktorý aktivuje ultrazvukový reproduktor a vydávaním zvuku odpudzuje zvieratá v danom okolí. Pokiaľ ultrazvuková vlna zachytí pohyb zvieraťa, zviera sa nebude cítiť komfortne a z chránenej oblasti odíde. Tento typ odpudzovaču funguje najmä na mačky, líšky, vtákov, hlodavcov, potkanov, kuny či jazvecov.

 

 

 

Čítané: 404 x