Účinný návod ako sa zbaviť myší v dome

Datum: 28.12.2021

Takmer všetci majitelia domov poznajú ten nepokoj, ktorý sprevádza nájdenie myši alebo iného hlodavca v domácnosti. Je to samozrejme veľmi nepríjemná situácia, ktorú je však možné v dnešnej dobe riešiť pomerne rýchlo a jednoducho.

Účinný návod ako sa zbaviť myší v dome

Bohužiaľ, títo bežní škodcovia sú vynaliezaví tvorovia, ktorí môžu vniknúť do budovy alebo domu aj cez ten najmenší otvor alebo trhlinu, keďže nepotrebujú veľa miesta na to, aby sa dostali do interiéru. Pýtate sa, ako sa zbaviť hlodavcov v dome? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a zvládnete to hravo aj vy!

Sú hlodavce v domácnosti nebezpečné?

Hlodavce hľadajú úkryt vo vnútri, a to najmä počas chladnejších jesenných a zimných mesiacov. Vo chvíli, keď sa dostanú dovnútra, môžu spôsobiť viac než len nepríjemné zamorenie. Hlodavce vystavujú domy riziku elektrických požiarov prehryznutím drôtov, nehovoriac o kontaminácii jedla, ktorá môže mať katastrofálne následky. Častejšie však hlodavce slúžia ako prenášače, čo znamená, že prenášajú baktérie ako je salmonela či rôzne infekčné ochorenia.

Takto sa zbavíte myší jednoducho a účinne

V prvom rade nainštalujte stierky na vonkajšie dvere i okná, prípadne tie poškodené opravte. Prezrite vonkajšiu stranu domu a každú jednu dieru či trhlinu utesnite pomocou tmelu či iného stavebného materiálu. Odpadky nenechávajte pred domom, resp. vo vnútri domu. Pravidelne kontrolujte pivnicu, uchovávajte poriadok v podkroví a nezabudnite na vetranie. Umiestniť môžete tiež odpudzovač myší, a to najmä na miesta, kde sa hlodavce už vyskytli, resp. kde myslíte, že by sa mohli skôr či neskôr zdržiavať. Nezabudnite tiež skontrolovať škatule a tašky s potravinami, keďže tieto miesta obľubujú najradšej. To isté platí aj v prípade potrubí a priestorov, kde je vysoká vlhkosť. Odpudzovač hlodavcov by mal byť súčasťou každej domácnosti, keďže pracuje na princípe vysielania ultrazvukového kolísavého signálu, ktorý je pre myši a ostatné hlodavce mimoriadne nepríjemný, avšak pre človeka absolútne neškodný.

 

 

Čítané: 295 x