Čo by sa vám mohlo hodiť nielen k úžitkovej štvorkolke

Datum: 12.01.2022

Kúpa štvorkolky znamená pre väčšinu mužov splnený sen. Ak vám v garáži už jeden tento stroj stojí, tak k štvorkolke budete potrebovať rôzne praktické doplnky.

Čo by sa vám mohlo hodiť nielen k úžitkovej štvorkolke

Tieto doplnky vám spríjemnia jazdu, spravia ju bezpečnejšiu alebo v prípade úžitkového modelu premenia štvorkolku na multifunkčného pomocníka.

Bezpečnosť pri jazde na športovej štvorkolke

So športovou štvorkolkou sa dá jazdiť takmer všade

Jazdiť so štvorkolkou nie je zložité, a preto sa vám niekedy môže zdať, že ste pri jazde neohrození. Pozor na tieto pocity. Stačí, aby ste si prečítali zopár článkov o nehodách na štvorkolke a pochopíte, že pri riadení tohto dopravného prostriedku platia rovnaké pravidlá, ako pri inom vozidle. Pre veľa motoristov je športová štvorkolka hybridom medzi automobilom a motorkou. Na štvorkolke smiete jazdiť všade, kde je povolený vjazd auta. Najviac sa samozrejme zabavíte pri jazde v extrémnom teréne. Preto sa športové  štvorkolky premávajú hlavne po lesoch a motokrosových dráhach. Ak je váš stroj homologizovaný na jazdenie po cestách, tak sa so štvorkolkou môžete pokojne vybrať aj na diaľnicu. Je preto zrejmé, že budete potrebovať za každých okolností helmu, ochranné okuliare a oblečenie podobné ako na motorku.

Aby vám pri jazde počas mrazov nebolo zima

Jazdiť so štvorkolkou je po nasadení snehových pásov možné aj v zime. V chladnom počasí oceníte vyhrievaciu podložku na sedadlo a vyhrievané rukavice. V zime sa štvorkolky zmenia na niečo ako sú snežné skútre Lynx, a preto si zaobstarajte aj vyhrievané rukoväte. V prípade, že váš model športovej štvorkolky nemá dostatok úložného priestoru, je možné si kúpiť rôzne otvorené alebo zatvárateľné úložné boxy. Na ochranu pred vetrom a pichajúcim snehom slúži ochranný predný štít.

Všestranné využitie úžitkovej štvorkolky

Pri úžitkových štvorkolkách platí prakticky to isté ako pri športových. Ochranné oblečenie by nemalo chýbať žiadnemu jazdcovi. Okrem toho máte na výber desiatky prídavných zariadení, ktoré vám uľahčia prácu okolo domu či v záhrade. V zime môžete k stroju pripojiť radlicu a behom pár minút odhrnúť sneh z celého okolia. Mulčovač upevnený v zadnej časti štvorkolky pokosí aj veľmi hustú trávu. Za tento stroj si majitelia fariem okrem korby pripevňujú tiež vozíky, na ktoré sa dajú upevniť balíky slamy alebo drevo. Na menšiu farmu nie je nevyhnutné kupovať traktor. Skoro všetku prácu zvládne štvorkolka. Dokonca oranie pomocou kultivátora. Úžitkové štvorkolky využívajú veľmi často poľovníci, ktorým nesmie chýbať praktické puzdro na pušku alebo rôzne držiaky na nástroje. Sami vidíte, že možností ako využívať štvorkolku sú desiatky a neustále pribúdajú nové, praktické pomôcky pre všetky typy štvorkoliek.

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/atv-stands-on-roadside-dirt-road-1076535299

Čítané: 473 x