Zdravotné matrace pre seniorov aj mladých ľudí

Datum: 10.01.2022

Ľudia s bolesťami chrbtice či kĺbov vedia, že spať na nekvalitnom matraci nie je žiadna výhra. Pre ľudí s ortopedickými problémami je nevyhnutnou súčasťou zdravotný matrac, ktorý dokáže uľaviť od bolesti a dodať telu potrebnú regeneráciu počas noci.

Zdravotné matrace pre seniorov aj mladých ľudí

Zdravotné matrace v mnohých prípadoch vynikajú až 7-zónovou funkciou, ktorá dokáže vďaka zónam podporovať presné časti tela a tak uľaviť od bolesti. Matrace sú vyrobené z antibakteriálnych materiálov, takže sú vhodné aj pre alergikov a astmatikov. Sú dobre vetrateľné a priepustné, preto sa v nich nevytvárajú plesne ani huby.

Zdravotné matrace netlačia na telo, ale prispôsobujú sa mu tak, aby ráno vstalo oddýchnuté a zregenerované. Medzi zdravotné matrace patria:

Ortopedické matrace – sú určené pre všetkých, ktorí trpia bolesťami chrbtice a kĺbov. Vyrábajú sa z pevnejších a tvrdších materiálov, ktoré podporujú určité časti tela. Ortopedické matrace sú priedušné a nealergické, takže sa v nich nevytvára priestor pre množenie roztočov a vznik húb alebo plesní. Sú vhodné na latkové rošty. Týmto matracom netreba lamelové rošty, pretože už obsahujú ortopedické vlastnosti.

Matrace pre seniorov – tieto matrace sú špeciálne určené pre seniorov vďaka ich vyššiemu vzhľadu. Vďaka vyššej hrúbke sa seniorom z postele ľahšie vychádza a príjemne do nich vchádza. Matrace pre seniorov sú antibakteriálne a zdravotne nezávadné. Je v nich minimálna šanca na vznik húb, plesní alebo šírenie roztočov. Vďaka mäkkosti matraca, nebudú tlačiť na boľavé časti tela.

Antibakteriálne matrace – sú vhodné pre ľudí so sťaženým dýchaním. Vyrábajú sa z antibakteriálnej peny, ktorá v kombinácií s ďalším materiálom poskytne nie len dobrú hygienu, ale aj kvalitnú oporu a príjemný odpočinok. Sú vhodné aj pre mladistvých a tínedžerov, ktorí trpia rôznymi alergiami alebo astmou. Ak majú antibakteriálne matrace ortopedické vlastnosti, ukladajte ich na latkové rošty.

Pred kúpou odporúčame: Sprievodca ako vybrať matrac.

Sendvičové matrace – tieto matrace sa vyrábajú prekladaním tvrdších a mäkších vrstiev. Vyrábajú sa najčastejšie z pamäťovej peny, studenej peny, komfortnej peny či latexu. Stred sendvičového matraca býva tvrdší, vrchná a spodná vrstva mäkšia. Na drevko.sk ponúkame zdravotné matrace vo viac ako 30 rozmeroch.

Čítané: 310 x