Ako sa zbaviť vtákov na vašej záhrade?

Datum: 25.12.2021

Vedeli ste o tom, že v skutočnosti už existuje viac ako šesťdesiat rôznych ľudských chorôb spojených s vtákmi a ich trusom, z ktorých niektoré môžu byť dokonca až smrteľné?

Ako sa zbaviť vtákov na vašej záhrade?

Samozrejme ide skôr o ojedinelé prípady, avšak vtákov môžeme považovať za škodcov, obzvlášť vtedy, ak sa usadili na vašej záhrade. Pýtate sa ako voči ním účinne a efektívne bojovať?

Zvukové odpudzovače vtákov

Často sa používajú proti holubom, ďatľom, vrabcom či škorcom zvukové odpudzovače. Elektronický plašič vtákov využíva vysokú citlivosť sluchu vtákov a vysiela pre ne nepríjemné ultrazvukové signály s premenným kmitočtom a intenzitou. Jeho využitie je najčastejšie na balkóne. Výhodou sú tiež špecifické ultrazvukové signály, ktoré sú pre vtáky veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase chránený priestor opúšťajú a hľadajú si nové útočisko mimo daného priestoru. Keďže si vtáky zvyknú na ten istý zvuk opakujúci sa znova a znova, výhodou je zariadenie, ktoré má zabudovanú zmenu, čiže napríklad také, ktoré sa mení vo frekvencii, trvaní a sekvencii.

Vizuálny plašič vtákov

Ak dáte plastovú sovu na dvor, vtáky si rýchlo uvedomia, že to nie je hrozba, pretože sa nikdy nepohne. Aby odpudzovač fungoval dlhodobo, musí zahŕňať pohyb. Jednou z možností je veľká oranžová guľa, ktorá má na prednej a zadnej strane hologramy. Zdá sa, že sa pohybuje, keď sa naň vták pozerá z rôznych uhlov. Okrem posúvania očí je namontovaná na pružine, ktorá spôsobuje, že sa celý dravec pohybuje a odráža vo vetre. Tak čo poviete, bude odpudzovač vtákov súčasťou aj vašej domácnosti? Neváhajte a využite plašiče vtákov aj vy, obzvlášť prichádzajúca jar môže byť pre mnohých záhradkárov z tohto hľadiska veľmi nepríjemná. Ak si s výberom neviete dať rady, neváhajte a poraďte sa s odborníkmi, ktorí vám ochotne pomôžu.

 

Čítané: 254 x