Poplach v Chorvátsku! Pri obľúbenej pláži sa objavil prvý žralok dovolenkovej sezóny

27.05.2022 22:00 MEDULIN - Letná sezóna sa ešte len rozbieha a v chorvátskych médiách už sa objavili prvé správy o zatúlaných žralokoch. Tých videli plávať v plytčine v meste Medulin, ktorý je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých Slovákov. Hrozí tak turistov nebezpečenstvo?

KORONAVÍRUS Severná Kórea tvrdí, že má epidémiu horúčky už pod kontrolou

27.05.2022 22:00 SOUL - Severná Kórea tvrdí, že epidémiu choroby COVID-19 dostala pod kontrolu: štátne médiá v piatok, už siedmy deň po sebe, informovali o klesajúcom počte nakazených, čo údajne súvisí so zintenzívnením testovania i liečby.

Únia pripravuje kroky na nákup vakcín proti opičím kiahňam: Prvé dodávky krajinám prídu už v júni

27.05.2022 22:00 ŠTOKHOLM - Európska únia rozhodla o spoločnom nákupe vakcín a antivirotík na boj proti opičím kiahňam - vírusu endemického v Afrike a so zriedkavým výskytom v iných častiach sveta.

Srdcervúca dohra texaského masakru: Manžel zavraždenej učiteľky zomrel od žiaľu na infarkt

27.05.2022 22:00 WASHINGTON - Manžel jednej z dvoch učiteliek zavraždených pri utorkovej streľbe na základnej škole v texaskom meste Uvalde zomrel od žiaľu na infarkt. Uviedol to denník The New York Times s odvolaním sa na synovca zosnulého.

Minister obrany absolvoval rokovanie v Prahe: Nosnou témou bola pomoc Ukrajine

27.05.2022 22:00 PRAHA - Minister obrany SR Jaroslav Naď absolvoval popri oslavách 80. výročia operácie Anthropoid v Prahe rokovanie s českou rezortnou partnerkou Janou Černochovou. Nosnou témou ich piatkového rozhovoru bola pomoc Ukrajine.

Za svoju vlasť by v prípade útoku bojovala pätina Maďarov: Väčšina respondentov viní z útoku na Ukrajine Rusko

27.05.2022 22:00 BUDAPEŠŤ - V prípade ozbrojeného útoku na Maďarsko by za svoju vlasť určite bojovala pätina Maďarov, vyplýva z výsledkov prieskumu inštitútu Závecz Research zverejnených v piatok serverom index.hu. Informuje o tom spravodajca v Budapešti.

Úrady mali vyplatiť obrovskú čiastku rodinám postihnutých pandémiou: Dostal ich mladík, ale čo spravil s peniazmi!

27.05.2022 22:00 ABU - Úrady v juhojaponskom meste Abu omylom vyplatili mladému mužovi desiatky miliónov jenov z podpory určenej ľuďom zasiahnutým pandémiou koronavírusu. Ten ich mal následne všetky prehrať v online kasíne.

KORONAVÍRUS Irán vyžaduje, aby sa všetci občania dali zaočkovať štvrtou dávkou vakcíny

27.05.2022 22:00 TEHERÁN - Irán vyžaduje, aby sa všetky vekové skupiny obyvateľstva dali zaočkovať štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Oznámilo to v piatok tamojšie ministerstvo zdravotníctva, informuje agentúra DPA.

Britská armáda má problém: Pár dní pred oslavami výročia nástupu kráľovnej na trón zatkli členov Írskej gardy

27.05.2022 22:00 LONDÝN - Niekoľko dní pred oslavami 70. výročia nástupu kráľovnej Alžbety II. na trón zatkli šiestich príslušníkov Írskej gardy za obchod s drogami. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

USA zavádzajú nové sankcie voči KĽDR pre odpaľovanie rakiet: Chcú na ňu zvýšiť tlak

27.05.2022 22:00 WASHINGTON - USA zaviedli v piatok nové sankcie voči dvom ruským bankám, jednej severokórejskej spoločnosti a jednej osobe, ktoré obviňujú z podpory severokórejského programu vývoja zbraní hromadného ničenia. Správu sme prevzali z agentúr AFP a Reuters.

V Prahe si pripomínajú výročie atentátu na Heydricha: Rusko musí byť na Ukrajine porazené, tvrdí Trussová

27.05.2022 22:00 PRAHA - Viacerými zhromaždeniami si v piatok v Prahe pripomínajú 80. výročie atentátu na nemeckého nacistického politika Reinharda Heydricha. Správu sme prevzali z rakúskej stanice ORF.

Lukašenko poslal výhražný list OSN: Ak Západ neprestane podporovať Ukrajinu, vypukne tretia svetová!

27.05.2022 22:00 MINSK - Alexander Lukašenko je jedným z najbližších spojencov a podporovateľov Vladimira Putina. Bieloruský prezident v liste adresovanom generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi varoval pred treťou svetovou vojnou a vyzval Západ, aby okamžite zastavil dodávky zbraní Ukrajine.

Generálny tajomník OSN si v Španielsku pripomenie výročie vstupu tejto krajiny do NATO

27.05.2022 22:00 BRUSEL - Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg navštívi v dňoch 29. – 30. mája Španielsko, kde si pripomenie 40. výročie vstupu tejto krajiny do Severoatlantickej aliancie. Správu sme prevzali v piatok z oficiálnej tlačovej správy NATO.

Nebezpečná situácia v Maďarsku: Pre požiar mobilu pasažiera sa lietadlo muselo vrátiť k bráne

27.05.2022 22:00 NUDAPEŠŤ - V lietadle pripravujúcom sa na budapeštianskom Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta na vzlietnutie začal v piatok horieť mobilný telefón jedného z pasažierov. Lietadlo sa vrátilo k nástupnej bráne, informuje spravodajca v Budapešti s odvolaním sa na agentúru MTI.

Podľa eurokomisie ide o krok vpred: V Poľsku si odhlasovali reformu súdnictva

27.05.2022 22:00 BRUSEL - Európska komisia označila v piatok zrušenie sporného disciplinárneho senátu poľského Najvyššieho súdu za pozitívny krok správnym smerom. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

TOP firmy

Najnovšie firmy