Ďalšia podozrivá smrť ruského oligarchu: Železničného manažéra našli mŕtveho v Moskve

03.10.2022 01:15 MOSKVA - Od začiatku vojny na Ukrajine záhadne zomrelo niekoľko ruských oligarchov. Posledná smrť: Pavel Pčelnikov, riaditeľ dcérskej spoločnosti ruských železníc.

Šokujúce video nevhodné pre citlivé povahy: Tu roztrhala bomba zraneného ruského vojaka

03.10.2022 01:15 KYJEV - Na službe krátkych správ Twitter je zverejnené video, ktoré rozzúrilo niektorých používateľov. Údajne zranený kremeľský vojak je pri zhodení bomby doslova roztrhaný na kusy.

Izrael väzní bez súdu 800 Palestínčanov, tvrdia aktivisti

03.10.2022 01:15 JERUZALEM - Izrael zadržiava takmer 800 Palestínčanov bez súdneho procesu alebo vznesenia obvinení, čo je najvyšší počet od roku 2008. Informovala o tom v nedeľu izraelská ľudskoprávna organizácia HaMoked, ktoré tieto údaje dlhodobo monitoruje.

V masovom hrobe v Líbyi sa našlo viac ako 40 tiel: Bol pred baštou Islamského štátu

03.10.2022 01:15 TRIPOLIS - Masový hrob s pozostatkami 42 ľudí odkryli v líbyjskom meste Syrta, ktoré je bývalou baštou skupiny Islamský štát . Podľa agentúry AFP o tom v nedeľu informoval tamojší úrad pre nezvestné osoby.

Cestujúci zažili dovolenkové peklo: Lietadlo začalo horieť, pasažieri zostali uväznení na týždeň v Rumunsku

03.10.2022 01:15 BUKUREŠŤ - Lietadlo malo absolvovať bežný let z Bukurešti do Liverpoolu. Lenže počas štartu stroja maďarskej spoločnosti Wizz Air z bukurešťského letiska sa stalo čosi nečakané. Lietadlo do niečoho narazilo a jeho motor začal horieť. Cestujúci zažívali hororové chvíľky.

MIMORIADNY ONLINE V Charkovskej oblasti našli telá piatich civilistov: Chceli utiecť pred ruskou okupáciou

03.10.2022 01:15 KYJEV - Nemecko doručí Ukrajine prvý zo štyroch moderných systémov protivzdušnej obrany IRIS-T v priebehu najbližších dní. V sobotu to počas vopred neohlásenej návštevy ukrajinskej Odesy vyhlásila nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová. TASR správu prevzala z agentúry Reuters. Situáciu sledujeme ONLINE.

Britský kráľ Karol III. nepôjde na summit COP27: Trussová namietala proti jeho účasti

03.10.2022 01:15 LONDÝN - Britský kráľ Karol III., ktorý je známy svojím záujmom o ochranu životného prostredia, sa nezúčastní na klimatickom summite v egyptskom letovisku Šarm aš-Šajch. S odvolaním sa na Buckinghamský palác o tom v nedeľu informovala agentúra DPA.

AKTUÁLNE Plyn prestal unikať aj z plynovodu Nord Stream 1

03.10.2022 01:15 HELSINKI - Dánsko v nedeľu uviedlo, že aj z plynovodu Nord Stream 1 už prestal unikať plyn. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Na Slovensku sa má vyrobiť pre Ukrajinu 16 húfnic Zuzana 2: Výrobu budú financovať TIETO krajiny

02.10.2022 16:15 BRATISLAVA - Štátna akciová spoločnosť Konštrukta Defence by mala vyrobiť pre Ukrajinu ďalších 16 kusov samohybných kanónových húfnic Zuzana 2. Výrobu novej techniky budú financovať spoločne Dánsko, Nemecko a Nórsko, ktoré na tento účel vyčlenili 92 miliónov eur. Dohodu o tomto zámere podpísal v nedeľu v Kodani minister obrany SR Jaroslav Naď s dánskym náprotivkom Mortenom Bødskovom. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Izrael tvrdí, že na svojom území zlikvidoval bunku napojenú na Islamský štát

02.10.2022 16:15 JERUZALEM - Izraelská spravodajská služba Šin bet v nedeľu oznámila, že na severe krajiny odhalila zločineckú bunku napojenú na Islamský štát . Členovia bunky pracovali na plánoch na spáchanie teroristických útokov, informovala agentúra AFP monitorovaná agentúrou TASR.

Po únikoch z plynovodu Nord Stream: Simulácia ukazuje, ako sa nad Európou presúva metánový oblak poškodzujúci klímu

02.10.2022 16:15 HELSINKI - Po poškodení plynovodov Nord Stream 1 a 2 sa veľký mrak metánu teraz presúva nad Baltské more a ďalej do Talianska. Koľko plynu uniklo, zostáva nejasné.

Protesty po smrti Mahsy Amíníovej majú už najmenej 92 obetí

02.10.2022 16:15 PARÍŽ - Najmenej 92 ľudí zomrelo v celom Iráne pri zásahoch tamojších bezpečnostných síl po dvoch týždňoch protestov, ktoré vypukli po smrti Mahsy Amíníovej. Oznámila to v nedeľu ľudskoprávna organizácia Iran Human Rights so sídlom v nórskom Osle. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Najsilnejšia výzva hlavy katolíckej cirkvi: Pápež vyzval Putina na ukončenie špirály násilia a smrti na Ukrajine

02.10.2022 16:15 VATIKÁN - Pápež František vyzval v nedeľu ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ukončil svoju "špirálu násilia a smrti" na Ukrajine, informujeme na základe správy agentúry AP.

Bulharsko otvorilo plynovod, ktorý krajinu spája s Gréckom: Začala sa nová éra, odkázala šéfka Európskej komisie

02.10.2022 16:15 SOFIA - Bulharsko v sobotu otvorilo plynovod, ktorý krajinu spája s Gréckom a je dôležitý pre nezávislosť Európskej únie od ruského plynu. Informujeme o tom na základe správ agentúr AP a DPA.

MIMORIADNY ONLINE Ústavný súd Ruskej federácie schválil zmluvy o prijatí okupovaných ukrajinských oblastí do Ruskej federácie

02.10.2022 16:15 KYJEV - Nemecko doručí Ukrajine prvý zo štyroch moderných systémov protivzdušnej obrany IRIS-T v priebehu najbližších dní. V sobotu to počas vopred neohlásenej návštevy ukrajinskej Odesy vyhlásila nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová. TASR správu prevzala z agentúry Reuters. Situáciu sledujeme ONLINE.