Prečo je dôležité sledovať každé zväčšenie lymfatických uzlín

29.05.2024 05:45  Opuch lymfatických uzlín nie je v každom prípade sprevádzaný bolesťou, ale v niektorých prípadoch môžu byť ťažkosti varovným signálom.

EÚ a Rada Európy odsúdili prelomenie veta prezidentky Gruzínska k zákonu o zahraničných agentoch

29.05.2024 05:45  Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell uviedol, že tento krok je v rozpore s hodnotami EÚ a môže ohroziť štatút kandidátskej krajiny Gruzínska. Generálna tajomníčka Rady Európy Marija Pejčinovičová Buričová tiež kritizovala rozhodnutie parlamentu, ktoré podľa nej ohrozuje demokratické normy a slobodné voľby v Gruzínsku.

Najnovší nápad Andreja Danka nie je jeho najhorší. No stále nie je dobrý

29.05.2024 05:45  Návrh SNS regulovať online diskusie má logiku i pozitíva. Prečo však musel takmer zomrieť Robert Fico, aby štát začal brať vyhrážky a nenávisť na internete konečne vážne?

EÚ ministri obrany sa nezhodli na použití západných zbraní Ukrajinou proti Rusku

29.05.2024 05:45  Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell vyhlásil, že sebaobranné útoky na ruskom území sú v súlade s medzinárodným právom, no rozhodnutie zostáva na jednotlivých členských štátoch. Ministri sa však dohodli na všeobecných prioritách obrany EÚ, vrátane neochvejnej podpory Ukrajiny a predĺženia sankcií voči režimu sýrskeho prezidenta Asada.

Poznáte zásadné riešenie pre večnú dilemu, ako skladovať džem?

29.05.2024 05:45  Poháre s džemom alebo marmeládou sa majú uchovávať v špajzi alebo na chladnom mieste. S ich skladovaním sa musí začať hneď po otvorení.

Francúzsky prezident Macron: Ukrajina má právo neutralizovať ruské vojenské základne

29.05.2024 05:45  Francúzsky prezident Emmanuel Macron podporuje návrh umožniť Ukrajine neutralizovať ruské vojenské základne, z ktorých sa odpaľujú rakety na Ukrajinu. Macron zdôraznil potrebu, aby Ukrajina mohla brániť svoje územie bez obmedzení, avšak bez možnosti útokov na civilné ciele v Rusku.

Spomienkových podujatí v Normandii sa zúčastní aj ukrajinský prezident Zelenskyj

29.05.2024 05:45  Počas návštevy vo Francúzsku sa očakáva, že bude diskutovať s prezidentom Macronom aj o budúcej pomoci Francúzska pre Ukrajinu v boji proti ruským okupantom. Toto významné podujatie pripomenie dôležitý historický moment a zároveň poslúži ako príležitosť na politické rozhovory o súčasnom konflikte na Ukrajine.

Aj v stredu hrozia búrky, na západe by však pršať malo len ojedinele

29.05.2024 05:45  V rozsiahlej oblasti nízkeho tlaku vzduchu nad severozápadnou a strednou Európou a Balkánom sa bude v karpatskej oblasti rozpadávať zvlnený studený front.

Francúzsky súd potvrdil doživotný trest pre muža, ktorý zavraždil tri ženy

29.05.2024 05:45  K vraždám došlo po tom, čo bol muž prepustený z práce. Súd sa zaoberal aj jeho psychickým stavom v čase činu, no napriek zisteniam, že mal narušený úsudok, neznížil mu trest. Odvolací proces priniesol nové diskusie o bezpečnosti pracovného prostredia a ochrane pred pracovným násilím vo Francúzsku.

Poveternostné problémy ohrozujú Pásmo Gazy. Armáda USA musela pozastaviť dodávky pomoci

29.05.2024 05:45  Rozbúrené more poškodilo časť provizórneho móla pri pobreží Pásma Gazy, čo nútilo armádu Spojených štátov dočasne pozastaviť dodávky humanitárnej pomoci. Oprava móla bude trvať aspoň týždeň. Mólo, ktoré stojí 320 miliónov dolárov, je kľúčovým bodom pre príchod pomocných zásob do oblasti.

Rusko ostreľuje Ukrajinu. Za posledných 24 hodín úrady hlásia najmenej 3 obete a 12 zranených

29.05.2024 05:45  Útoky zasiahli viaceré oblasti, vrátane Torecku a Charkova, spôsobujúc vážne poškodenie obydlí a civilných štruktúr. Situácia opäť poukazuje na eskaláciu násilia a nebezpečenstvo, ktoré civilné obyvateľstvo čelí v dôsledku ruského útoku.

Munícia nemohla spôsobiť požiar v utečeneckom tábore v Rafahu, tvrdí izraelská armáda

29.05.2024 05:45  Izraelská armáda vyhlásila, že munícia použitá pri zásahu v utečeneckom tábore v Rafahu nemohla spôsobiť nedeľný požiar s takými rozmermi, v ktorom zahynulo 45 ľudí a viac ako 200 bolo zranených. Hovorca armády uviedol, že cieľom útoku boli dvaja vysokopostavení bojovníci Hamasu, no príčina požiaru zatiaľ nie je známa. Izraelské úrady tvrdia, že zbrane uskladnené v blízkom komplexe by sa mohli vznietiť v dôsledku úderu, avšak vyšetrovanie stále prebieha.

Facebook po odhaleniach Aktuality.sk zakročil. Zablokoval falošné účty a vysvetlil svoje postupy

29.05.2024 05:45  Spoločnosť Meta, vlastník sociálnej siete Facebook, tvrdí, že hromadné hlásenia nemajú žiadny vplyv na riešenie problémov.

SNS chce poplatkami zastaviť šikanu úradníkov. Sťažia odhaľovanie káuz, hovoria kritici

29.05.2024 05:45  Podľa novely infozákona by žiadateľ o poskytnutie informácie mal dostať pred jej zverejnením oznámenie o výške požadovanej úhrady aj so spôsobom, ako bol poplatok vyčíslený.

Atentát na Roberta Fica zásadne mení politickú scénu. Vládu však môže asi viac ohroziť to, na čo atentát nemá dosah

29.05.2024 05:45  Koaliční politici si napriek kauzám a prešľapom udržujú vysokú popularitu.