Ekolist.cz 25.06.2026 01:00 Z jednoho ze dvou Medkových rybníků v Kroměříži odlovili minulý týden odborníci z Akademie věd ČR spolu s rybáři 2599 invazních sumečků černých a 62 sumečků amerických. Ryby původem ze Severní Ameriky ohrožují místní vodní ekosystémy. Sumečci, které ulovili za dva dny, poslouží jako krmivo pro zvířata v zoologických zahradách, uvedla Alena Železníková z krajského oddělení komunikace a vnějších vztahů.

Čítať celý článok >>