Medvedík obyčajný – hrozba pre záhradkárov

Datum: 25.12.2021

Nie je žiadnym tajomstvom, že rastliny môže napadnúť široká škála hmyzu, ktorý im môže vážne ublížiť. Hoci niektorým z najnebezpečnejších sa dá ľahko predísť tak, že sa o ne budete dôkladne starať, nanešťastie existujú aj iné, ktorých zbaviť sa je omnoho náročnejšie.

Medvedík obyčajný – hrozba pre záhradkárov

Ide o medvedíka obyčajného,  ktorý je žiaľ v mnohých záhradách veľmi rozšírený. Pýtate sa ako sa ho zbaviť? Existuje účinný recept, vďaka ktorému sa do vašej záhrady už nevráti?

Medvedík obyčajný – čím sa živí?

Medvedík obyčajný (ľudovo „štúr) alebo inak povedané krtonôžka obyčajná dokáže preniknúť do vlhkých pôd až do hĺbky 15 centimetrov, čo je viac než dosť na zničenie koreňového systému väčšiny rastlín. Dá sa tomu nejako vyhnúť? V zásade platí, že ak je týchto škodcov menej, nespôsobia veľké škody, ale s veľkým počtom treba už bojovať a čo najskôr sa ich zbaviť. Skúsiť môžete vykopať malé jamy a na jeseň ich naplniť zmesou rovnakých častí slamy a hnoja. Hmyz sa dostane dovnútra a o zvyšok sa postarajú nízke teploty. Toto malé zviera sa živí koreňmi, hľuzami, cibuľkami a klíčkami rastlín.

Ako sa ho rýchlo a úspešne zbaviť?

Samozrejme, že medvedíka obyčajného (Gryllotalpa) sa môžete zbaviť aj za pomoci domácich overených postupov, ale ak potrebujete účinný prostriedok, stavte na odpudzovač Talpa Raus, ktorého podstata spočíva v intenzívnom zápachu, ktorý vydáva. Výhodou je, že takýmto spôsobom odplašíte nielen medvedíkov obyčajných, ale tiež myši, krtkov či iných malých hlodavcov, ktorí vám okupujú záhradu. Nemusíte sa obávať, keďže tento typ odpudzovača žiadnym spôsobom neohrozuje ľudské zdravie, čiže zápach nepredstavuje žiadny problém pre ľudí. Ak si s výberom či aplikáciou neviete dať predsa len rady, neváhajte a kontaktujte odborníkov, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické i praktické skúsenosti a s ohľadom na vaše požiadavky vám pomôžu nájsť ideálne riešenie.

 

Čítané: 109 x