Zasnežená krajina uspáva. Pozor na mikrospánok

07.02.2023 21:00 Mikrospánok hrozí každému šoférovi bez rozdielu. Najčastejšie nastáva nadránom, počas jazdy po diaľnici alebo v zime. Nekončiaca zasnežená krajina je vizuálne monotónna. Na chvíľu prižmúrite oči a zobudíte sa až v nemocnici. Čo robiť, aby vás mikrospánok neprepadol? Sekundy, ktoré znamenajú život Zaspať za volantom na pár sekúnd môže znamenať fatálnu nehodu. Nad vozidlom musíte mať neustále plnú The post Zasnežená krajina uspáva. Pozor na mikrospánok first appeared on Família.

Starnutie pneumatík je možné spomaliť. Ako na to?

07.02.2023 21:00 Ľudia starnú a starnú tiež ich vozidlá vrátane pneumatík. Starnutiu sa zabrániť nedá, ale je ho možné spomaliť. Dokonca aj u pneumatík. Čo robiť, aby pneumatiky vydržali dlho a slúžili perfektne počas celej životnosti?

Havarijné poistenie poskytuje rozmanitejšie poistné krytie

07.02.2023 11:30 Spoliehať sa len na povinné zmluvné poistenie sa niekedy nevyplatí. Hlavne majitelia novších a drahších vozidiel by si k PZP mali dokúpiť havarijné poistenie, ktoré má rozmanitejšie a vyššie poistné krytie.

Dajte svojmu interiéru novú tvár s barom a barovými stoličkami

07.02.2023 11:30 V súčasnosti má každý širokú škálu možností, pokiaľ ide o zariaďovanie a navrhovanie interiérov všeobecne.… Príspevok Dajte svojmu interiéru novú tvár s barom a barovými stoličkami zobrazený najskôr internetový magazín Bývať.

Najčastejšie príčiny neprimerane vysokej spotreby vozidla

07.02.2023 11:30 Pri pohľade na účty za benzín sa chytáte za hlavu a rozmýšľate, prečo je spotreba vášho vozidla vyššia ako sa uvádza v manuály.

4 výhody, ktoré ponúkajú tehlové obklady na fasádu i do interiéru

07.02.2023 11:30 Tehlové obklady naberajú čoraz viac na popularite, a to nielen na fasáde domu. Tehla ako taká je mimoriadne všestranný konštrukčný materiál a možno ani netušíte, aké výhody vám môže priniesť.… The post 4 výhody, ktoré ponúkajú tehlové obklady na fasádu i do interiéru appeared first on 2020.sk.

Získajte AWS Certification alebo Cisco certifikát

07.02.2023 01:30 Vaša kariéra v IT sa ešte len začína. Bude to vďaka Amazon Web Services alebo Ciscu? Predstavíme vám oboje a výber necháme na vás. Pripravte sa na AWS Certification s expertmi Amazon Web Services poskytuje cloudové služby po celom svete. To znamená, že ak sa v tejto oblasti zdokonalíte, máte vysokú šancu nájsť uplatnenie. Treba Príspevok Získajte AWS Certification alebo Cisco certifikát zobrazený najskôr MAGAZÍN BOLD.

5 dôvodov, prečo platíte za benzín viac ako váš sused

07.02.2023 01:30 To isté vozidlo, tá istá vzdialenosť a napriek tomu platíte za benzín viac ako váš sused. So závisťou ho počúvate, ako sa chváli nízkou spotrebou. Klamlivo mu poviete, že aj vaše vozidlo má tak úžasne nízku spotrebu. Pravda je, že spotreba vášho auta je o tretinu vyššia ako tá susedova. Čo je vo veci? Možno robíte týchto The post 5 dôvodov, prečo platíte za benzín viac ako váš sused appeared first on TOP5 magazín.

Prvé Goodyear ekologické pneumatiky sú na svete

07.02.2023 01:30 Nielen automobilky sa snažia prejsť na ekologickú výrobu vozidiel. Všetci výrobcovia pneumatík rad za radom hlásia prechod na zelenú vlnu. Prvou značkou, ktorá prešla od plánov k realite, je spoločnosť Goodyear. Nedávno táto spoločnosť predstavila pneumatiky vyrobené z udržateľných materiálov. Z čoho sa vyrábajú ekologické pneumatiky Pneumatiky z udržateľných materiálov vyrába Goodyear spolu s automobilkou Citroën. Obe spoločnosti spolupracujú už Príspevok Prvé Goodyear ekologické pneumatiky sú na svete zobrazený najskôr MAGAZÍN BOLD.

Dôvody, prečo začalo vaše auto viac spaľovať

07.02.2023 01:30 Zbožňovali ste vaše vozidlo z dôvodu, že nielen perfektne jazdilo, ale malo tiež úžasnú spotrebu a zrazu je všetkému koniec. Nahnevane pozeráte na účty a zisťujete zvýšené výdavky za palivo. Čo sa stalo? Prečo vaše auto začalo viac spaľovať. Pravdepodobne pôjde o nasledujúce dôvody. Kašlete na pneumatiky Kupovať kvalitné palivo, pridávať do nádrže aditíva a jazdiť opatrne niekedy nestačí. Zvýšená The post Dôvody, prečo začalo vaše auto viac spaľovať appeared first on svetkolies.sk.

5 situácií, počas ktorých využijete snehové reťaze

07.02.2023 01:30 Január bol v horských oblastiach štedrý na snehovú nádielku. Motoristi žijúci v okolí hôr sa na túto situáciu už dávno pripravili a okrem zimných pneumatík majú po ruke snehové reťaze. Ostatní motoristi si myslia, že reťaze v nížinách nevyužijú. Sú na omyle, pretože snehové reťaze pomôžu aj mimo horských oblastí a dokonca mimo snehu. V ktorých situáciách sú snehové reťaze doplnkovou výbavou na nezaplatenie? 1. Horské územia a priesmyky Snehové reťaze zvyšujú trakciu kolies, čo znamená, že sa bez problémov dostanete cez hlboký sneh a záveje. Šmyk vám nehrozí dokonca na ľade. Bez snehových reťazí sa v podobných situáciách nezaobídete ani keď jazdíte na terénnom vozidle. 2. Ujazdený sneh a ľadové cesty Zľadovatené cesty a ujazdený sneh sú nástrahou v údoliach, kde ráno poriadne primrzne. Odhŕňači síce pracujú celú noc, ale do oblastí mimo hlavných ťahov sa dostanú až po vašom odchode do práce. Neobávajte sa reťaze použiť ani na ujazdenom snehu a ľade. Zimné pneumatiky vám na ľade nebudú stačiť a dostanete šmyk. 3. Zasypané vozidlo Nájsť ráno zasypané vozidlo, na ktoré odhŕňače naložili poriadku kopu snehu, nie je nič príjemné. Sneh z karosérie odhrniete zmetákom. Ale čo so zamrznutým snehom v okolí auta? Niekedy ani veľké vozidlo nedokáže cez zamrznuté koľaje prejsť. Snehové reťaze opäť pomôžu. 4. Reťaze mimo snehu Snehové reťaze sa mimo snehom pokrytej cesty na asfalte používať nemôžu. Ak ich nedáte z kolies dolu, poškodia sa disky a pneumatiky. Testy pneumatík pred takýmto spôsobom jazdy varujú. Jedinú výnimku máte, ak sa na ceste nachádza vrstva bahna. Bahno je rovnako šmykľavé ako sneh a reťaze si so zeminou na ceste hravo poradia. Reťaze namontujte na hnaciu nápravu aj počas jazdy v poli po výdatnom daždi, keď idete na chatu alebo poľovačku. 5. Na stavbách, na piesku Nehoda nie je náhoda. Nehoda sa vám môže stať kdekoľvek, napríklad na stavbe. Piesok a jemný štrk sa v mnohých ohľadoch podobajú na sneh. Do sypkých materiálov kolesá bez reťazí zapadnú behom pár sekúnd. Snehové reťaze zvýšia trakciu kolies aj v tejto situácii. Preto využívajú reťaze šoféri ťažkej techniky. The post 5 situácií, počas ktorých využijete snehové reťaze first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

5 tipov pre založenie a chod s.r.o.

07.02.2023 01:30 Máte v pláne začať podnikať ako eseročka? Pre vás a pre každého, kto sa chystá podnikať,… Príspevok 5 tipov pre založenie a chod s.r.o. zobrazený najskôr Cocktail.sk.

Zdravé grilovanie

07.02.2023 01:30 Či už svieti slnko, alebo sa skrýva za daždivým mrakom, leto je predovšetkým o grilovaní. Možno pod prístreškom, len tak sa stretnúť s priateľmi, porozprávať sa a niečo zjesť. Ale vieme, ako to je – čo je dobré, je málokedy zdravé. V posledných rokoch sa grilovanie stalo akýmsi národným „športom“, hoci odborníci na výživu tvrdia, The post Zdravé grilovanie first appeared on Golem.sk.

Ktoré textilné snehové reťaze sú schválené v EU?

07.02.2023 01:30 Uvažujete nad kúpou snehových reťazí, ale kovové vám nevyhovujú? Kúpte textilné reťaze. Kedysi boli textilné reťaze v nemilosti kvôli tomu, že ich neschvaľovali zákony niektorých okolitých krajín. V súčasnosti tento stav neplatí. Existujú reťaze z textilu, ktoré sú maximálne účinné a schválené v celej EU. Jediné schválené a účinné textilné reťaze Jedinými reťazami schválenými v celej EU sú reťaze AutoSock. Doslovne ako ... Príspevok Ktoré textilné snehové reťaze sú schválené v EU? zobrazený najskôr Pisem.sk.

Ako správne vybrať olej pre psa a ako ho používať?

07.02.2023 01:30 Jedným z doplnkov stravy, ktorý je lídrom v oblasti zdravej výživy, je lososový olej pre psov. Správny zoo obchod ponúka široký výber výrobkov v tejto oblasti! Avšak, ktorý produkt je ten správny? Zistite viac o vlastnostiach olejov a sami sa rozhodnite, ako sa chcete starať o zdravie svojho domáceho maznáčika! Doplnok stravy pre vášho psa Doplnky stravy ... Príspevok Ako správne vybrať olej pre psa a ako ho používať? zobrazený najskôr Pisem.sk.