Železnice rušia niektoré víkendové rýchliky. A hrozí, že onedlho navrhnú škrtnúť skoro tretinu vlakov

29.05.2022 04:46 Ministerstvo financií, zvlášť Útvar hodnoty za peniaze, si myslí, že národnému dopravcovi stačí menej peňazí, než požaduje, pretože má rezervy, kde môže nájsť úspory. 

Košický newsfilter: Ceny bytov na Terase sa približujú bratislavskému Ružinovu

29.05.2022 04:46 Dobrý deň, čítate výber desiatich najdôležitejších správ týždňa z Košíc a okolia. Tipy na správy, kritiku či facebookový status týždňa nám posielajte na dusan.karolyi@dennikn.sk 1. Musel zakročiť premiér, aby úradníci z Košíc neposielali nemeckého investora do Maďarska Nemecká firma Mubea chcela po Kežmarku postaviť na Slovensku nový závod aj v priemyselnom parku vo Veľkej Ide a do konca roka 2026

Rocková hudba ešte nie je mŕtva, ukazujú novinky Jacka Whitea aj The Black Keys

28.05.2022 19:46 Vyšli z poslednej veľkej gitarovej revolúcie na začiatku 21. storočia. Majú veľa spoločného, aj keď ich aktuálne albumy ukazujú, že ich prístup sa líši.

Gyimesi chce s exkotlebovcom Tarabom zakázať dúhové vlajky na úradoch, neoznámil to ani v klube OĽaNO

28.05.2022 19:46 Poslanci OĽaNO zostali zaskočení, keď sa dozvedeli, že ich kolega György Gyimesi do parlamentu predložil návrh o zákaze dúhových vlajok spolu s opozičným poslancom Tomášom Tarabom . Taraba sa do parlamentu dostal na kandidátke ĽSNS Mariana Kotlebu. Gyimesiho stranícka kolegyňa Monika Kozelová tvrdí, že svoj zámer im na klube neoznámil. „Bolo pre nás prekvapujúce, že to podal,

Vyhoďte Putina, nie Puškina

28.05.2022 19:46 Nevedno, koľko ľudí skutočne podporuje Putina. Prisúdiť im, ako aj ľuďom, čo pred Putinom utiekli, kolektívnu vinu je nesprávne. 

Na Ukrajine ťažko definovať, čo je víťazstvo a čo porážka

28.05.2022 19:46 Rôznorodý typ výsledkov, ktoré by Rusko alebo Ukrajina mohli vyhlásiť za víťazstvo, ukazujú na nedostatok takých výsledkov, ktoré by mohli pretrvať.

Ukrajinská historička: Ukrajinci sú národ vojsko. Predurčila nás na to už naša geografia

28.05.2022 19:46 Do tohto rozhovoru ma podnietil po prvé článok Spojená postimperiálna katarzia od ukrajinskej historičky Olesie Isaiuk a po druhé moji ukrajinskí spoluobčania, ktorí našli útočisko na Slovensku. So začiatkom plnoformátovej ruskej vojny proti Ukrajine bolo veľa Ukrajincov nútených utiecť na západnú Ukrajinu alebo aj ďalej do Európy. Veľké množstvo z nich tvoria obyvatelia východnej a južnej Ukrajiny, ktorí často

4. časť čítania na pokračovanie z dejín Ruska: Lenin vo vlaku, Stalin na čele a Hitler pred Moskvou

28.05.2022 19:46 Pripravili sme pre vás audiopodobu textu Petra Koubského, ktorý v zhustenej a zrozumiteľnej podobe sprevádza čitateľa dejinami Ruska. Každý deň vám prinesieme novú časť. V tej štvrtej sa dozviete, ako Lenin oklamal roľníkov, ako Stalin nikomu neveril a čo zastavilo Hitlera pred Moskvou. Celý audioseriál je dostupný len pre našich predplatiteľov na našej stránke a v aplikácii Denníka N. Ak si

Psychedelikum v hubách má potenciál preprogramovať mozog a liečiť depresiu

28.05.2022 19:46 Nová štúdia naznačuje, že halucinogénne huby môžu pomôcť pacientom s depresiou. Látka psilocybín, ktorú obsahujú, dokáže lepšie poprepájať mozog a pomôcť pacientom vymaniť sa z depresívnych myšlienok. Látka je vo fáze výskumu, pokusy o „samoliečbu“ vedci ani psychiater neodporúčajú.  

Šimečka, Kostolný: Matovič je hrozbou pre demokraciu

28.05.2022 10:16 Líder OĽaNO Igor Matovič prijal fašistov medzi slušných ľudí a to, čo rozpráva, je zúfalé, hovoria v podcaste V redakcii šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný a komentátor Martin M. Šimečka.

Jürgen Klopp: Nie som génius, skôr svetový rekordér v počte prehratých finále

28.05.2022 10:16 Jeho preslávený gegenpressing doviedol k veľkým úspechom Mainz, Dortmund a následne aj Liverpool. Vo veľkom profilovom rozhovore Jürgen Klopp hovorí o svojej futbalovej filozofii, každodennej práci s mužstvom a uplynulej sezóne s Liverpoolom.

Dvanásť tipov, čo pozerať na Netflixe, HBO Max, DAFilms a ďalších streamingových službách

28.05.2022 10:16 Nový redakčný výber z aktuálnej ponuky filmov a seriálov.

Dve mladé sestry klamstvom nalákali zo Španielska do Pakistanu a tam ich zavraždili zo cti. Obetí môže byť ročne tisíc

28.05.2022 10:16 Ženy väčšinou zo cti vraždí niekto z rodiny, a potom stačí, aby mu rodičia obete odpustili a nemusí ísť do väzenia.

Čo vieme o Holého nájomných bytoch a čo nie je vôbec jasné

28.05.2022 01:17 Poslanci tento týždeň schválili zákon o nájomných bytoch, na ktorých si hnutie Sme rodina Borisa Kollára postavilo svoju predvolebnú kampaň. Strana sľubovala 25-tisíc bytov ročne za nízke nájomné. Vicepremiér Štefan Holý predstavil návrh zákona ešte vlani v júni, a aj keď čelil pomerne veľkej kritike, nakoniec za pozmenený návrh hlasovala koalícia aj opozícia. Pravidlá pre nájomné byty s podporou

Dvojaká cena za pohonné hmoty: takéto niečo sme už mali, akurát vtedy sme boli za železnou oponou

28.05.2022 01:17 Nové nariadenia v Maďarsku môžu byť v rozpore s právom EÚ, no Orbánova vláda môže Európsku komisiu presvedčiť, že sú potrebné a primerané.

TOP firmy

Najnovšie firmy